Piaskowanie, czyli skuteczne czyszczenie powierzchni

Piaskowanie jest jedną z najpopularniejszych metod czyszczenia powierzchni, która daje jednocześnie najlepsze efekty. Dzięki usłudze piaskowania oferowanej przez Łódź – SAW-BUD, wyczyścić można powierzchnię z korozji, tynku, farb, lakierów oraz oleju opałowego i wielu innych substancji. Największą Zaletą tej metody jest prowadzenie czyszczenia bez uszkadzania trwałych materiałów. Dzięki czemu piaskować można nie tylko metale i betony, ale i szkło. Sprężone powietrze wyprawia w ruch drobinki piasku, które ścierają zabrudzenia z powierzchni.  

Najważniejsze zalety piaskowania 

Do najważniejszych zalet piaskowanie zaliczyć można między innymi szybki czas czyszczenia powierzchni. Materiały poddane piaskowaniu znacznie dłużej opierają się w występowaniu zabrudzeń, dzięki czemu pozytywne efekty czyszczenia są dłużej widoczne, bez obawy o wystąpienie pęknięć czyścić można również metale. Metodę piaskowania wykorzystać można również do nadania obiektowi odpowiednich cech wizualnych, można na przykład postarzać cegłę lub usuwać farby.

Jakie efekty otrzymujemy dzięki zastosowaniu piaskowania? 

Istotą piaskowania jest eliminacja starych powłok malarskich i lakierniczych z powierzchni poddawanej czyszczeniu. Wykorzystywana jest również do przygotowania powierzchni pod nałożenie powłok dekoracyjnych i antykorozyjnych. Dzięki zastosowaniu piaskowania wytrzymałość wspomnianych powłok zwiększa się kilkukrotnie i dłużej utrzymują swoje zalety. Jednak piaskowanie nie ogranicza się jedynie do stwarzania gruntu pod nakładanie odpowiednich powierzchni. Jego ważnym zadaniem jest nadawanie estetycznych oraz dekoracyjnych cech powierzchnią. Wymienić można tu na przykład kreowanie struktury wielu materiałów. W trakcie trwania procesu drobinki piasku są wprawione w ruch i przyspieszone do znacznych prędkości za pomocą energii sprężonego powietrza. Aby uzyskać satysfakcjonujący klienta efekt, pracownicy firmy w trakcie pracy regulują moc ciśnienia sprężonego powietrza. Piaskowanie to niezwykle skuteczna metoda posiadająca wiele zalet, jednak wykonywana powinna być jedynie przez profesjonalistów, którzy będą umieć w odpowiedni sposób wykorzystać aparaturę do piaskowania.

Kiedy watro wykorzystać piaskowanie?

Piaskowanie – https://saw-bud.net/piaskowanie/ najlepiej sprawdza się do czyszczenia powierzchni betonowych z pleśni oraz graffiti, czyszczenia powierzchni betonowych po wystąpieniu pożarów, przygotowania powierzchni do malowania, przygotowania powierzchni do tynkowania oraz stworzenia odpowiedniego podłoża pod położenie specjalnej samopoziomującej się posadzki. Aby piaskować beton, nie trzeba używać wody, co sprawia, że oczyszczona powierzchnia nie wymaga dalszych prac. Nie wykorzystywanie wody ma szczególne znaczenie w przypadku czyszczenia metali, ponieważ jej obecność wpływa na występowanie ich korozji.  

Charakterystyką kamienia oraz betonu jest chropowata struktura. W rezultacie brud farba oraz porosty są trudno usuwalne. Piaskowanie pozwala na efektywne i szybkie wyeliminowanie wszystkich zabrudzeń. SAW-BUD to przedsiębiorstwo oferujące najwyższy poziom usług piaskowania.