Domek do wynajęcia – jak szukać?

MARZENIA O DOMKU NAD JEZIOREM

Któż z nas nie marzył czasem, by wyrwać się choć na kilka dni ze zgiełku codzienności? Przenieść się niczym bohater komedii romantycznej do malowniczego domku na jeziorem i z lampką czerwonego wina podziwiać zachód słońca znikającego za wierzchołkami drzew… Istnieje realna szansa na urzeczywistnienie tego marzenia. Odpowiedź jest prosta: Warmia i Mazury. Alternatywa noclegu w domku na Warmii lub domku na mazurach to doskonała propozycja dla osób ceniących sobie kontakt z naturą i z romantyczną scenerią. Stanowi idealne miejsce na doładowanie przysłowiowych baterii.

WARMIA I MAZURY – JEDNA KRAINA O DWÓCH HISTORIACH

Nim jednak bliżej przyjrzymy się hasłu noclegi – domek nad jeziorem, warto zastanowić się, która część geograficzna bardziej nas interesuje. Czy będzie to domek na Warmii czy domek na mazurach. Powszechnie przyjmuje się, że Warmia i Mazury to jedna, malownicza kraina. W dużym uproszczeniu nierzadko określana jako Mazury. I choć pod względem bogactwa naturalnego różnic nie znajdziemy, warto mieć świadomość, że i Warmia skrywa w sobie ogromny potencjał turystyczny. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że jeszcze w XIX wieku stanowiła odrębną jednostkę administracyjną, co znalazło odzwierciedlenie w specyficznej architekturze, np. przydrożnych kapliczkach. Zatem, poszukując dogodnego dla siebie noclegu w domku nad jeziorem, w wyszukiwarce warto uwzględnić dwa hasła: domek na mazurach bądź domek na Warmii.

POSZUKIWANIE IDEALNEGO NOCLEGU

Doskonałą alternatywę dla poszukujących noclegu w domku na Warmii stanowią Rentyny położone w gminie Gietrzwałd. Ta malownicza wieś usytuowana w historycznej Warmii mieści w sobie magiczne miejsce – Rentynówkę. Domek nad jeziorem, a w zasadzie nad ogromnym stawem, rozkwita w malowniczej scenerii traw i drzew. W swojej ofercie posiada trzy, prawie stumetrowe apartamenty: BRZOZOWY, SOSNOWY, DĘBOWY. Wyjątkowe w swojej różnorodności, doskonale wpisują się w wyjątkowe potrzeby i gusta Gości. Do każdego z nich prowadzi osobne wejście. Intymną przestrzeń zapewniają też przynależne do apartamentów tarasy zaprojektowane w taki sposób, by jedynym widokiem dla korzystających z jego dobrodziejstw Gości było piękno natury. Jest też dobra wiadomość dla miłośników wędkowania. Wszystko za sprawą ryb, które pływają w okalającym posesję stawie. Z pewnością nie tylko dla wędkarzy doskonałą zachętą do skorzystania z uroków wody okaże się łódka, znajdująca się tuż przy brzegu. Warto zaznaczyć, że ten wyjątkowy domek na Warmii w wsi Rentyny jest otwarty dla turystów cały rok.

RENTYNY – ATRAKCJE TURYSTYCZNE

O wyjątkowych walorach wsi Rentyny świadczą nie tylko cuda natury, jak np. jedno z największych w gminie jezior, ale i cuda duchowe. To w położonej nieopodal gminie Gietrzwałd w XIX wieku miały miejsce Objawienia Maryjne. Do dziś ta „polska Fatima” stanowi miejsce kultu i licznych pielgrzymek. Nie dziwi więc, że nocleg w pobliżu Gietrzwałdu jest nad wyraz pożądany. Zatem, do niewątpliwych zalet wsi Rentyny, należy lokalizacja. Nie tylko ze względu na pobliskie miejsce kultu, ale i usytuowanie na mapie Polski. Jest ona położona w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Gdańskiem, a trasa, która do niej wiedzie, to prawdziwa uczta dla oka. Wystarczy dotrzeć do Gietrzwałdu, by zacząć rozkoszować się pięknem natury. Wszystko za sprawą specyficznego położenia. Jest on usytuowany w dolinie, którą otaczają malownicze pagórki. Warto więc mieć na uwadze jak wiele turystycznego bogactwa skrywa się pod popularną nazwą Mazury bądź pod hasłem domek na mazurach.